MUSZKA ŚMIECIUSZKA - PRZYGODA Z SAMOLOTEM!

28 października 2019

Uczniowie klas drugich  i trzeciej udali się 28.10.2019 do DOK aby poznać kolejne przygody „Muszki Śmieciuszki", tym razem związane z ekologią. Spektakl był zrealizowany w konwencji teatru lalek, przeplatany piosenkami, tańcem i ciekawymi rozwiązaniami choreograficznymi.  Całość dopełniła ciekawa – kolorowa scenografia. Aktorzy animowali lalkami, ale też grali w planie żywym, wychodząc do młodych widzów i angażując ich w spektakl.

Przedstawienie było przede wszystkim interaktywną lekcją ekologii w obronie środowiska naturalnego. W spektaklu ukazano dzieciom, że bardziej zdrowe jest wykorzystanie alternatywnych środków transportu np. roweru.

W kulminacyjnym momencie młodzi widzowie mogli zdecydować o konsekwencjach jakie „wysoki sąd" nałoży na muszkę śmieciuszkę. Najpierw kilkoro dzieci stanęło na scenie w roli oskarżycieli posiłkowych, następnie kilkoro wcieliło się w rolę obrońców Muszki Śmieciuszki. Czy dzięki takim pomocnikom Muszka Śmieciuszka zrozumiała swoje błędy?

Zapytajcie o to dzieci.

Autor: Anna Jaruga