MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W KLASACH PIERWSZYCH

2 grudnia 2019

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- Janusz Korczak

Klasy pierwsze spotkały się w sali audiowizualnej, aby poznać historię powstawania uchwał, deklaracji oraz praw dziecka. Przy pomocy prezentacji multimedialnej nauczyciele zapoznali uczniów z ich prawami w sposób jasny i przystępny. Dzieci nauczyły się rytmicznej piosenki, utrwalały nazewnictwo poszczególnych praw, chętnie zadawały pytania.

Po wspólnym spotkaniu klasy pierwsze rozeszły się do swoich sal. Przed nimi było dużo atrakcyjnych wyzwań. Uczniowie odgrywali scenki sytuacyjne, w których dominowały odczucia, emocje. Pracowali indywidualnie i zespołowo. Efektem aktywnych zajęć były m.in. prace plastyczne zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci w wieku 7 lat z obowiązującymi Prawami Dziecka.

Autor: A.Sygiel, E.Kubasik, A.Chrabąszcz