Dzielnicowi czytają dzieciom

28 stycznia 2020

21 stycznia Dzielnicowi Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym na zaproszenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Brzegu Dolnym spotkali się z najmłodszymi uczniami aby poczytać im bajki.

Przedszkolaki z młodszych grup zasłuchały się w tekście przeczytanym przez policjantkę. W dalszej części maluchy mogły porozmawiać z policjantami o ogólnych zasadach bezpieczeństwa.

Edukacja z zakresu prewencji kryminalnej od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie na kształtowanie zachowań młodego człowieka w przyszłości. Z tego względu, tak ważne jest abyśmy my dorośli, tłumaczyli dzieciom za każdym razem, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.

Autor: inf. Komenda Powiatowa Policji w Wołowie