INFORMACJA DLA RODZICÓW !

24 marca 2020

Drodzy Rodzice

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Brzegu Dolnym informuje, że w związku z nadal niebezpieczną sytuacją epidemiologiczną panującą w naszym kraju zajęcia w szkole zostają zawieszone do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

W związku z tym od 25 marca 2020 ( środy ) nauczyciele realizować zaczną podstawę programowa co wiązać się będzie z wprowadzaniem nowych partii materiału.

Zapewniamy Państwa, że naszym celem jest taka organizacja nauczania zdalnego, aby uczniowie, nauczyciele i rodzice osiągnęli wspólny sukces.

Podstawowe zasady współpracy:

Zasady kontaktowania się z uczniami i nauczycielami poprzez:
Dziennik elektroniczny,
Maile kontaktowe podane przez nauczycieli,
Telefony komórkowe (zgodnie z ustaleniami nauczycieli),
Inne sprawdzone metody kontaktu w minionym tygodniu.
Nowe partie materiału nauczyciele wprowadzać będą z wykorzystaniem dowolnych form
( filmiki, portale, pliki PDF itp. )

Nie ma obowiązku realizowania zajęć w formie telekonferencji. Korzystamy z metod sprawdzonych i pozytywnie ocenionych w pierwszym tygodniu.
Nauczyciele kontaktować się będą z uczniami w czasie określonym w planie lekcji ( ewentualnie w godzinach ustalonych indywidualnie).
Nauczyciele informować będą uczniów i rodziców:
- o terminach , w których zadania należy wykonać,

- sposobach odsyłania wypełnionych arkuszy,

- o zadaniach obowiązkowych i dodatkowych dla chętnych,

- oznaczać będą karty, które będą sprawdzane, które nie i stanowią materiał ćwiczeniowy.

Czas pracy uczniów ograniczamy do koniecznego, biorąc pod uwagę uczące się rodzeństwo i sprzęt w domach.
Bardzo proszę aby wszystkie sytuacje problemowe rozwiązywać z wychowawcami, którzy w tym trudnym czasie będą wsparciem dla uczniów.
Na kontakt przez dziennik elektroniczny gotowi są również pedagodzy i psycholog. Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego po umówieniu się przez dziennik elektroniczny.
Nauczyciele wychowania przedszkolnego realizować będą podstawę programową pracując z rodzicami dzieci wypracowanymi w minionym tygodniu metodami. Umieszczają swoje propozycje na stronie internetowej placów w zakładce Zdalne nauczanie lub według wcześniej ustalonych zasad.
Nauczyciele pedagodzy i psycholog opracowali zestaw poradników i informatorów, które będą do Państwa i uczniów wglądu na stronie www szkoły w zakładce Nauczanie zdalne.
Nauczyciele świetlicy i bibliotekarze opracują zestawy atrakcyjnych zajęć, rozrywek, konkursów, które mogą być wykorzystane przez uczniów chętnych ( te materiały przeznaczone są tylko dla chętnych).

Pozdrawiam Państwa i zdrowia życzę

Jolanta Fryga