Mikołaje u Harnasia

15 grudnia 2017

POZNAJCIE HARNASIA

Mikołaje u Harnasia
W grudniu uczniowie klas: Ia, IIIa i VIa odwiedzili Harnasia i przekazali karmę zebraną w naszej szkole podczas andrzejkowej dyskoteki. Z prezentów bardzo były zadowolone psiaki, które tam mieszkają. Kozik jak zwykle pierwszy wybiegł nam na spotkanie i dokładnie sprawdzał każdą paczkę, którą dzieci wynosiły z autobusu. Koty w kociarni dziękowały za przysmaki popisami cyrkowymi. Harnaś wraz z innymi konikami biegał po pastwisku. Tylko na chwilkę podszedł do nas przywitać się z nami i szybko wrócił do swojej przyjaciółki Aishy.

O naszej wizycie na stronie Tary można przeczytać:
„W piątek, 11 grudnia jeden z naszych koników – Harnaś miał przemiłą niespodziankę. Odwiedziły go dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu Dolnym – jego wirtualni opiekunowie. Rano do bram Tary zajechał autobus, z którego wysypała się wesoła gromadka w czerwonych czapeczkach. Można powiedzieć, że stało się to już zwyczajem tej szkoły – mali Mikołajowie wraz z nauczycielami co roku w grudniu odwiedzają swojego podopiecznego. Harnaś dostał piękny prezent, dzięki któremu jego świat stał się bardziej kolorowy – to własnoręcznie wykonany patchwork, do którego dzieci samodzielnie wykonywały poszczególne części.
Małym Mikołajom i ich Opiekunom dziękujemy za wielkie serca, jakie okazują innym stworzeniom.”

Podczas naszych wizyt w Tarze poznawaliśmy historie życia podopiecznych schroniska. Bardzo poruszyła nas historia Harnasia. Posłuchajcie. W 2001 pojawiła się informacja, że do rzeźni trafić ma źrebak rasy wielkopolskiej, który ma niespełna rok. Maluch nie zdążył jeszcze poznać życia, jednak jego właściciel uznał, iż kulejący koń na nic mu się nie przyda. Rozpoczęła się walka z czasem – ogłoszono zbiórkę pieniędzy na wykupienie źrebaka. Jego historia tak poruszyła wszystkich, że na koszt wykupu złożyły się czterdzieści dwie osoby, w tym aktorzy i dziennikarze. W nowym domu Harnaś poczuł się tak kochany i bezpieczny, że przestał kuleć.

Teraz My wszyscy pomagamy Harnasiowi.

Zaczęło się tak:

Na dyskotekach andrzejkowych, co roku odbywały się zbiórki karm dla zwierząt ze schroniska TARA.

Każdy włączał się do tej zbiórki z wielkim zaangażowaniem.

W tym roku na dyskotece andrzejkowej oprócz karmy zbieraliśmy pieniądze. Dzięki Waszej hojności skarbona pomieściła około 280 zł. Te pieniądze zostały przekazane na utrzymanie Harnasia. W TYM ROKU SZKOLNYM MY UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BRZEGU DOLNYM ADOPTOWALIŚMY KONIA ZE SCHRONISKA TARA HARNASIA.

Oto dowód na to.....

Harnaś zaprasza Nas do siebie do Tary. Będzie mu miło, gdy go odwiedzicie.

HARNAŚ czeka na Was i liczy na Waszą pomoc.