U zwierzątek w schronisku "Tara"

29 grudnia 2017

Uczniowie klas IIa i IIId wraz z wychowawcami i wolontariuszami w dniu 20.12.2017r. odwiedzili zwierzęta zamieszkujące w schronisku „Tara” w Piskorzynie. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska różne zwierzęta, które uratowano przed rzeźnią.

Są tam nie tylko konie, ale też krowy, owce, kozy, psy, koty, kury, kaczki oraz świnki. Zwierzaki przywitały nas z radością, dały się pogłaskać i przytulić. Z pewnością ucieszyły się z darów, które zebraliśmy podczas dobroczynnej dyskoteki andrzejkowej. W paczkach znalazły się: karma dla zwierząt, legowiska, zabawki, jak również całkiem niezła kwota pieniężna.

Opiekunka mieszkańców schroniska opowiadała nam o ich często smutnych losach, jak były traktowane przez swoich poprzednich opiekunów, a także jak trafiły do „Tary”. W schronisku wszystkie zwierzęta mają bardzo dobre warunki, są nakarmione, zadbane a przede wszystkim kochane przez ludzi.

Na pożegnanie pożyczyliśmy wszystkim pracownikom opiekującym się zwierzętami zdrowych, pachnących choinką i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Edyta Pastusiak
Agnieszka Chrabąszcz