Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli i czym jest psychoterapia – na te tematy psycholog rozmawiała z dziećmi z klasy 1d i 2d.

16 lutego odbyły się w szkole zajęcia z psychologiem Sybillą Chamuczyńską z zakresu profilaktyki wychowawczej dla klasy 1d pt ,,Zawód psychologa – czyli kim jest psycholog, czym się zajmuje i kiedy mogę skorzystać z jego pomocy” oraz 23 lutego dla klasy 2d pt. ,,Słup soli – czyli co zrobić, gdy w szkole ktoś dokucza koledze” .
Psycholog w klasie 1d czytała dzieciom ,,Pierwsza dziecięca książka o terapii” 

Czytaj więcej …

Tydzień walki z depresją – min. wykłady dla rodziców i nauczycieli nt depresji u nastolatków

Według raportów instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję.23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta okazja zainspirowała Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II  oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi do organizacji TYGODNIA Z WALKI Z DEPRESJĄ, w dniach 22- 28 lutego 2021

Czytaj więcej …

Uzależnienia behawioralne – bezpłatne broszury do pobrania dla uczniów, nauczycieli i rodziców szkół podstawowych

„Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” to tytuł projektu edukacyjno-profilaktycznego finansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Głównym celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń, przyczyn i skutków oraz czynników chroniących przed uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci w wieku 10-13 lat (IV-VI klasa szkoły podstawowej) oraz młodzieży w wieku 16-19 lat (szkoły ponadgimnazjalne). W ramach projektu Fundacja ETOH wydała bezpłatne materiały edukacyjno-profilaktyczne w wersji pdf zarówno dla dzieci,  młodzieży, jak i ich rodziców.

Czytaj więcej …

Dzień Bezpiecznego Internetu 9 luty 2021- min. gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i inne materiały edukacyjne.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

Czytaj więcej …

Animowane formy filmowe dla uczniów – „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej  pod hasłem „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać” przygotowane zostały dla Was krótkie animowane formy filmowe uwzględniające grupy wiekowe uczniów klas I-III i IV-VIII.

 Ogólnopolska Kampania Społeczna realizowana jest w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014 – 2020 i ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

w załączeniu: 

animowana forma filmowa dla uczniów klas I-III

animowana forma filmowa dla uczniów klas IV-VIII 

Autor: Sybilla Chamuczyńska – psycholog