HARMONOGRAM PRACY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO
SYBILLI CHAMUCZYŃSKIEJ
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
poniedziałek | 10.00-15.00 ul. Młodzieżowa |
wtorek | 9.30-15.00 ul. Wilcza |
środa | 11.00-15.00 ul. Młodzieżowa |
czwartek | 9.30-14.30 ul. Młodzieżowa |
piątek | 9.45-14.30 ul. Młodzieżowa |
s.chamuczynska (@) brzegdolny.edu.pl
Depresja u nastolatków. Interwencja i towarzyszenie – wykład dla rodziców
Z roku na rok rośnie liczba przypadków zachorowań na depresję u nastolatków. Na wykładzie dowiesz się: Kiedy smutek nastolatka staje się depresją? Jakie są znaczące objawy depresji u nastolatków? Jak wspierać młodzież w domu w przypadku postawienia diagnozy?
Depresja u nastolatków. Interwencja i towarzyszenie w warunkach szkolnych – wykład dla nauczycieli
Z roku na rok rośnie liczba przypadków zachorowań na depresję u nastolatków. Na wykładzie dowiesz się: Kiedy smutek nastolatka staje się depresją? Jakie są znaczące objawy depresji u nastolatków? Jak wspierać młodzież w domu lub w warunkach szkolnych w przypadku postawienia diagnozy?
Darmowe kursy online dla rodziców, nauczycieli związane m.in. z problemem krzywdzenia dzieci oraz bezpieczeństwem dzieci w sieci
Drodzy rodzice i profesjonaliści pracujący z dziećmi!
Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli i czym jest psychoterapia – na te tematy psycholog rozmawiała z dziećmi z klasy 1d i 2d.
16 lutego odbyły się w szkole zajęcia z psychologiem Sybillą Chamuczyńską z zakresu profilaktyki wychowawczej dla klasy 1d pt ,,Zawód psychologa – czyli kim jest psycholog, czym się zajmuje i kiedy mogę skorzystać z jego pomocy” oraz 23 lutego dla klasy 2d pt. ,,Słup soli – czyli co zrobić, gdy w szkole ktoś dokucza koledze” .
Psycholog w klasie 1d czytała dzieciom ,,Pierwsza dziecięca książka o terapii”
Tydzień walki z depresją – min. wykłady dla rodziców i nauczycieli nt depresji u nastolatków
Według raportów instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję.23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta okazja zainspirowała Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi do organizacji TYGODNIA Z WALKI Z DEPRESJĄ, w dniach 22- 28 lutego 2021
Uzależnienia behawioralne – bezpłatne broszury do pobrania dla uczniów, nauczycieli i rodziców szkół podstawowych
„Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” to tytuł projektu edukacyjno-profilaktycznego finansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Głównym celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń, przyczyn i skutków oraz czynników chroniących przed uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci w wieku 10-13 lat (IV-VI klasa szkoły podstawowej) oraz młodzieży w wieku 16-19 lat (szkoły ponadgimnazjalne). W ramach projektu Fundacja ETOH wydała bezpłatne materiały edukacyjno-profilaktyczne w wersji pdf zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i ich rodziców.
Dzień Bezpiecznego Internetu 9 luty 2021- min. gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i inne materiały edukacyjne.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.
LISTA LAUREATÓW konkursu ,,WEHIKUŁ CZASU”
GRATULACJE! Poniżej prezentujmy laureatów konkursów, które odbyły się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020. Z powodu pandemii terminy konkursowe zostały przedłużone, stąd tak późna publikacja wyników.
Animowane formy filmowe dla uczniów – „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”
W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pod hasłem „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać” przygotowane zostały dla Was krótkie animowane formy filmowe uwzględniające grupy wiekowe uczniów klas…
Jak przetrwać zdalne nauczanie 😉 – materiał dla rodziców
Jak przetrwać zdalne nauczanie;) RODZICU: Czy wiesz ile czasu Twoje dziecko spędza przed komputerem i smartfonem? Kontroluj ten czas – możesz skorzystać w tym celu z pomocnych i bezpłatnych aplikacji tj. np….