Bezpłatna pomoc psychologiczna/Безкоштовна психологічна допомога

Wsparcie psychologiczne

dla wszystkich osób

odczuwających emocjonalne

skutki wojny w Ukrainie

Психологічна підтримка

всіх людей, які відчувають

емоційні наслідки війни в Україні

Kryzys w związku z wojną w Ukrainie to także kryzys zdrowia psychicznego. Trudne emocje towarzyszące tej sytuacji mogą prowadzić do bezsilności, załamania i dezorganizacji życia. Jeśli czujesz, że przyda Ci się wsparcia psychologiczne, zachęcamy Cię do skorzystania z konsultacji online u specjalistów zdrowia psychicznego.

Криза, пов’язана з війною на Україні, також є кризою психічного здоров’я. Емоції, що супроводжують цю ситуацію, можуть призвести до безпорадності, зриву та дезорганізації життя. Якщо ви відчуваєте, що вам потрібна психологічна підтримка, ми рекомендуємо вам скористатися безкоштовними онлайн-консультаціями з спеціалістами сфери психологічного здоров’я.

  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka / Дитяча гаряча лінія Омбудсмена у справах дітей

Pod numerem dyżuruje psycholog mówiący biegle w języku ukraińskim i rosyjskim

bezpłatna pomoc psychologiczna

безкоштовна психологічна допомога

Konsultacje w ramach akcji „Twarze depresji” – formularz zgłoszeniowy: twarzedepresji.pl/ukraina/ – zdalne konsultacje w języku ukraińskim i rosyjskim przez Skype’a, WhatsApp lub telefonicznie. Pomoc udzielana jest przez psychologów i psychiatrów. Odbiorcami mogą być osoby przebywające na terenie Polski, ale też Ukrainy.

ПСИХОЛОГО-ПСИХІАТРИЧНА ДОПОМОГА ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ/ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ И ПСИХИАТРИЧЕСКАЯ ПОМОЩЬ ГРАЖДАНАМ УКРАИНЫ

  • 669 981 038– bezpłatny telefon kryzysowy/ кризовий телефон Polskiego Forum Migracyjnego w języku ukraińskim i rosyjskim (telefon działa w poniedziałki od 16.00 do 20.00, w środy od 10.00 do 14.00 i w piątki od 14.00 do 18.00). Infolinia obsługuje zwykłe połączenia telefoniczne, Whatsapp, Viber. EMAIL: ZAPISY@FORUMMIGRACYJNE.ORG
  • 22 566 22 27 – bezpłatny telefon wsparcia/ безкоштовний телефон підтримки Centrum Medycznego Damiana w języku ukraińskim (czynny od 8 do 20 siedem dni w tygodniu)
  • 720 826 806 oraz 790 626 806 – Bezpłatne wsparcie psychologiczne/ Безкоштовна психологічна підтримка – Centrum Psychoterapii HELP

Specjaliści (w języku polskim i angielskim)

Pomoc psychologiczną uzyskać można również za pośrednictwem platformy wsparcia psychologicznego Helping Hand pod numerem +48 698 188 305. Dyżury w języku ukraińskim.

  • 22 290 43 86

www.helpukraine.com.pl

Instytut Wolności – Centrum pomocy prawnej i psychologicznej dla obywateli Ukrainy – pomoc prawna, administracyjna i psychologiczna.

Portal Help Ukraine www.helpukraine.com.pl.

Obywatele Ukrainy, którzy trafili do Polski mogą zadzwonić pod numer 22 290 43 86 (doradca mówiący po ukraińsku) albo opisać swój problem za pośrednictwem formularza na stronie internetowej i umówić się na spotkanie.

  • 727 805 764 – Goraca Linia / Гаряча Лінія

Dom Ukraiński/Nasz Wybór

  • 698 188 305

Platforma Helping Hand – dyżury telefoniczne w języku ukraińskim, dodatkowo spotkania otwarte (polski, ukraiński, angielski) i czaty z psychologami (polski, angielski)

  • 533 300 999, e-mail: recepcja@przystan-psychologiczna.pl.

Przystań psychologiczna 

Poddasze myśli – formularz zgłoszeniowy:  – spotkania grupowe zdalne na platformie ZOOM

  • 533 355 888, email: recepcja@terapeutyczna.org

Fundacja Terapeutyczna –lub – bezpłatne konsultacje psychologiczne z terapeutą, dostępne w języku ukraińskim, polskim i angielskim