Dzie艅 dobry Pszcz贸艂ki 馃槉

            Witamy si臋 z Wami serdecznie. W tym tygodniu ze wzgl臋du na sytuacj臋 w jakiej si臋 znale藕li艣my, kontynuujemy  nauk臋, ale na odleg艂o艣膰. W zwi膮zku z tym prosimy naszych pszczelich Rodzic贸w o wyrozumia艂o艣膰 i cierpliwo艣膰. Wszyscy chcemy szybko wr贸ci膰 do wzgl臋dnej normalno艣ci.

            W tym tygodniu dzieci zg艂臋bi膮 kosmiczne tajemnice. ,,Cuda i dziwy鈥 to temat przewodni ca艂ego tygodnia. Bardzo prosimy o wykonanie zada艅 w zeszycie 膰wicze艅 Odkrywam siebie karty pracy cz. 3 BB+  od str. 70 do 76. Wa偶ne jest, aby zadania roz艂o偶y膰 w czasie oraz nie wykonywa膰 nast臋pnych kart pracy, poza wyznaczonymi.

            W czwartek rozpoczyna si臋 kwiecie艅. Prosimy r贸wnie偶 o zapoznanie z nazw膮 kolejnego miesi膮ca na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej ,,Kwiecie艅鈥.

Chodzi kwiecie艅 po 艣wiecie

w fio艂kowym berecie,

z czarodziejsk膮 pa艂eczk膮 w kieszeni.

Za pomoc膮 pa艂eczki

w ci膮gu ma艂ej chwileczki

wszystkie rzeczy potrafi odmieni膰.

Koniom 鈥 skrzyd艂a doczepia,

krow臋 zmieni w fortepian,

tort upiecze ze 艣niegu,

strusia wy艣le na biegun,

dom na dachu postawi,

klucz zmajstruje 偶urawi,

ksi臋偶yc w czapk臋 ubierze,

gwiazdy zmieni w talerze,

z klombu zerwie dwa s艂onie,

by pachnia艂y w wazonie,

z papug zrobi tygrysy,

kt贸re jedz膮 irysy,

sto kogucich grzebieni

w wielkie g贸ry zamieni 鈥

ledwie wyjmie pa艂eczk臋 z kieszeni.

Dla ch臋tnych zadanie! Na podstawie wiersza  ,,Kwiecie艅鈥 Wandy Chotomskiej przedstaw , jak wed艂ug Ciebie wygl膮da Pan Kwiecie艅.  Technika pracy dowolna (kredki, farby, plastelina, papier kolorowy, bibu艂a), aby mie艣ci艂a si臋 na kartce A4 馃槉. Na prace b臋dziemy czeka膰 po powrocie do  przedszkola.  

Pami臋tajcie o Wielkanocy. Poni偶ej w plikach do pobrania znajduje si臋 wielkanocna kolorowanka.

                                                                       Pozdrawiamy Justyna i Kinga

Za艂膮czniki

# Plik Opis
1 jpg pisanki dla pszcz贸艂