KONKURS „Zagrożone gatunki zwierząt”

W ramach projektu ekologicznego w klasie 2 d uczniowie przygotowali i zaprezentowali plakaty dotyczące zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce. Dzieci wybrały swoje ulubione zwierzęta takie jak wilk, ryś, foka, dudek, jeż czy kret.

Poznały ich środowisko życia ,ciekawostki oraz jak można zapobiegać wyginięciu tych gatunków. Najciekawszy plakat przedstawiał wilka , jego autor Wojtek Turkiewicz otrzymał 1 nagrodę, kolejni nagrodzeni uczniowie to Olek Ziomek za plakat z kretem, Zuzia Polańska  i jej foka szara, Filip Marcinek i Bartek Szczeciński za rysia, pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczniowie klasy 2 d to wielcy miłośnicy zwierząt, prawdopodobnie kilkoro z nich zostanie kiedyś weterynarzami, lub badaczami przyrody. Trzymamy za nich kciuki.