PROJEKT „ZDROWO JEM, DUŻO WIEM”

Uczniowie klas 2a i 3b biorą udział w dwunastej edycji projektu „Zdrowo jem, dużo wiem” organizowany przez FBOŚ. Ma on charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe. Edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Projekt jest realizowany dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w zajęciach uświadamiających zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. W trakcie lekcji dowiadują się co należy jeść, a czego unikać aby być zdrowym. Biorą udział w konkursie na plakat własny do hasła: „Dbam o zdrowie” oraz własnoręcznie przygotowują owocowo-warzywne śniadanie. Kolejnym wyzwaniem okazała się podróż Zdrowolotem do Krainy Cukru i Soli, gdzie jako wytrawni detektywi poznawaliśmy różne postacie tych dwóch produktów, wyszukiwaliśmy na etykietach opakowań po żywności ukrytej soli i cukru.

Następne zadania przed nami…

received_3098929110374969

Zdjęcie 76 z 76