HARMONOGRAM PRACY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

środa 11.00-15.00       ul. Młodzieżowa
czwartek 9.30-14.30         ul. Młodzieżowa
piątek 9.45-14.30        ul. Młodzieżowa

Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli i czym jest psychoterapia – na te tematy psycholog rozmawiała z dziećmi z klasy 1d i 2d.

16 lutego odbyły się w szkole zajęcia z psychologiem Sybillą Chamuczyńską z zakresu profilaktyki wychowawczej dla klasy 1d pt ,,Zawód psychologa – czyli kim jest psycholog, czym się zajmuje i kiedy mogę skorzystać z jego pomocy” oraz 23 lutego dla klasy 2d pt. ,,Słup soli – czyli co zrobić, gdy w szkole ktoś dokucza koledze” .
Psycholog w klasie 1d czytała dzieciom ,,Pierwsza dziecięca książka o terapii”

Uzależnienia behawioralne – bezpłatne broszury do pobrania dla uczniów, nauczycieli i rodziców szkół podstawowych

„Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” to tytuł projektu edukacyjno-profilaktycznego finansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Głównym celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń, przyczyn i skutków oraz czynników chroniących przed uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci w wieku 10-13 lat (IV-VI klasa szkoły podstawowej) oraz młodzieży w wieku 16-19 lat (szkoły ponadgimnazjalne). W ramach projektu Fundacja ETOH wydała bezpłatne materiały edukacyjno-profilaktyczne w wersji pdf zarówno dla dzieci,  młodzieży, jak i ich rodziców.

Dzień Bezpiecznego Internetu 9 luty 2021- min. gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i inne materiały edukacyjne.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.