TYDZIEŃ WIEDZY O WODZIE W KLASIE 1A

W minionym tygodniu uczniowie klasy 1a byli uczestnikami zajęć warsztatowych pt. „Woda” przygotowanych przez p. Edytę Pastusiak, Agnieszkę Sadowską i Dorotę Knobloch.

To były zajęcia inne niż dotychczas!

Każdy uczeń w tym dniu przyniósł małą butelkę wody. Zajęcia zaczęły się dość nietypowo od relaksu! Następnie pani Edyta pokazała w bardzo ciekawy sposób jak odmierzamy wodę, zapoznała uczniów z pojęciem: pojemność. Każdy z uczniów mógł przekonać się ile to 1 litr wody a ile to 0,5 litra wody. Uczniowie klasy 1a wiedzą już, jakie są stany skupienia wody, dzięki przeprowadzanym w tym dniu doświadczeniom. Uczestnicy zajęć czytali również etykiety na pojemnikach z różnymi płynami – to bardzo przydatna w życiu codziennym umiejętność!

Pani Agnieszka pokazała uczniom 2 doświadczenia z wodą, olejem i barwnikami spożywczymi. Razem wyciągaliśmy wnioski z doświadczeń.

Na kartkach papieru, już na zakończenie zajęć, uczniowie robili plamy z powstałego w doświadczeniu bordowego koloru wody.

E. Pastusiak, A. Sadowska, D. Knobloch