Półkolonie zimowe podczas ferii zimowych w ZSP 1

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Brzegu Dolnym zostały zorganizowane półkolonie dla uczniów klas I-IV, które rozpoczęły się 4 stycznia i będą trwać do 15 stycznia. Zajęcia odbywają się w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

Głównym cele półkolonii jest przekazywanie dzieciom szeregu możliwości na aktywne i przyjemne i p spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy półkolonii rozwijają swoje zainteresowania oraz rozbudzają swoje pasje poprzez udział w różnych warsztatach. Warsztaty kulinarne, eksperymenty naukowe ,czy też warsztaty plastyczne. Bardzo dużo emocji przysporzyły dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu. Podczas pieszych wycieczek, dzieci miały możliwość obcowania i poznania zwierząt z gospodarstwa domowego., co wzbogaciło ich o nowe doświadczenie i dało im wiele radości.

Dzieci z półkolonii miały również możliwość uczestniczyć w różnych formach aktywności fizycznej. W grach i zabawach sportowych, dało to możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania oraz udoskonalanie sprawności fizycznej. Warsztaty twórcze organizowane podczas ferii wpłynęły w znaczący sposób na rozwój wyobraźni wśród uczestników półkolonii. Pozwoliły uwierzyć dzieciom we własne możliwości i zdolności, co sprawiło że nawet osoby nieśmiałe wzmocniły swoje poczucie wartości.

Cieszymy się za ten wspólnie spędzony czas, który był dla uczestników półkolonii alternatywą nie siedzenia w domu. Mamy nadzieje że za rok spotkamy się znowu i równie dobrze będziemy się bawić.

Wychowawcy Półkolonii: Agnieszka Ł. Bobrowska, Katarzyna Styczeń.