Uczniowie w zajęciach czytelniczych w bibliotece „TAMA”.

Miesiąc październik już za nami. Uczniowie klas : 2a ,2d oraz klasy 3a,3b,3c świętując Miesiąc Bibliotek Szkolnych uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece TAMA.

Uczniowie razem z wychowawcami i nauczycielem-bibliotekarzem zwiedzali nowoczesną bibliotekę, poszukiwali książek-poznając działy biblioteki. Zapoznali się z możliwościami i zasobami biblioteki publicznej. Korzystali z atrakcji w bibliotece np. gra interaktywna. Poznali regulamin biblioteki i warunki korzystania z zasobów. Poznali etapy budowy biblioteki i genezę nazwy biblioteki TAMA. Zwiedzili ścieżkę edukacyjną wokół biblioteki- poznając nazwy miejscowości leżących nad Odrą oraz zwierzęta bytujące w rzece i wokół rzeki. Spotkania w bibliotece przebiegały w miłej atmosferze, były dla wielu uczniów pierwszym spotkaniem z biblioteką publiczną. Dzieci zapewniły p. Joannę -bibliotekarkę, że na pewno zaproszą rodziców do biblioteki aby razem wypożyczać i czytać książki. Każde zajęcia były miłym i ciekawym doświadczeniem dla uczniów. Następne zajęcia w publicznej bibliotece zaplanowane są wiosną.

Wychowawcy klas i organizator spotkań E. Bursztynowicz nauczyciel-bibliotekarz.