Dzień dobry Pszczółki 😊

Witamy się z Wami serdecznie. W tym tygodniu ze względu na sytuację w jakiej się znaleźliśmy, kontynuujemy  naukę, ale na odległość. W związku z tym prosimy naszych pszczelich Rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszyscy chcemy szybko wrócić do względnej normalności.

W tym tygodniu dzieci zgłębią kosmiczne tajemnice. ,,Cuda i dziwy” to temat przewodni całego tygodnia. Bardzo prosimy o wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń Odkrywam siebie karty pracy cz. 3 BB+  od str. 70 do 76. Ważne jest, aby zadania rozłożyć w czasie oraz nie wykonywać następnych kart pracy, poza wyznaczonymi.

W czwartek rozpoczyna się kwiecień. Prosimy również o zapoznanie z nazwą kolejnego miesiąca na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej ,,Kwiecień”.

Chodzi kwiecień po świecie

w fiołkowym berecie,

z czarodziejską pałeczką w kieszeni.

Za pomocą pałeczki

w ciągu małej chwileczki

wszystkie rzeczy potrafi odmienić.

Koniom – skrzydła doczepia,

krowę zmieni w fortepian,

tort upiecze ze śniegu,

strusia wyśle na biegun,

dom na dachu postawi,

klucz zmajstruje żurawi,

księżyc w czapkę ubierze,

gwiazdy zmieni w talerze,

z klombu zerwie dwa słonie,

by pachniały w wazonie,

z papug zrobi tygrysy,

które jedzą irysy,

sto kogucich grzebieni

w wielkie góry zamieni –

ledwie wyjmie pałeczkę z kieszeni.

Dla chętnych zadanie! Na podstawie wiersza  ,,Kwiecień” Wandy Chotomskiej przedstaw , jak według Ciebie wygląda Pan Kwiecień.  Technika pracy dowolna (kredki, farby, plastelina, papier kolorowy, bibuła), aby mieściła się na kartce A4 😊. Na prace będziemy czekać po powrocie do  przedszkola.

Pamiętajcie o Wielkanocy. Poniżej w plikach do pobrania znajduje się wielkanocna kolorowanka.

Pozdrawiamy Justyna i Kinga

# Plik Opis