Czy bycie rolnikiem to fajna sprawa?

Tak! Każdy  może mieć własną grządkę pełną warzyw, a także towarzystwo milusińskich i puszystych zwierzaczków. Przekonała się o tym klasa 1 d –  6.05.2021  odwiedzając wiejską zagrodę w Chwalimierzu. 

To była bardzo pracowita wycieczka.Trzeba było przygotować ziemię, zrobić grządki, posiać warzywa i kwiaty. Ale to nie wszystko, poznaliśmy wiejskie zioła oraz kwiaty i stworzyliśmy niepowtarzalne zielniki. Ogród nie może istnieć bez pożytecznych pszczółek, biedronek i trzmieli. Wspólnie stworzymy dla nich domki, wykorzystując skarby natury. Gospodarz przedstawił nam mieszkańców swojej zagrody i pokazał jak się nimi opiekować, jak zadbać o ich legowiska, jak je czyścić i karmić. Kucyki, świnki, kury i króliki bardzo lubią spotkania z dziećmi. Wiejskie zabawy przypomniały do czego służy wyobraźnia i jak można bawić się na świeżym powietrzu zwykłym patykiem. Radość dzieci bezcenna!

Anna Jaruga