OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Corocznie, 2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z autyzmem. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w te obchody.

Wyjątkowo 1. kwietnia uczniowie oraz nauczyciele Naszej szkoły przyłączyli się do akcji „ Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Z pomocą pedagogów specjalnych tegoroczne obchody przygotowali nasi uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przez wiele dni z zaangażowaniem szykowali plakaty, hasła oraz konstruowali fotobudkę i akcesoria do niej potrzebne. Praca ta dawała im wiele radości i napawała dumą.

Klasy 1-8 okazały swoją solidarność z osobami z autyzmem projektując niebieskie gadżety do fotobudki i ubierając się w ten dzień na niebiesko.

W finale naszych wspólnych działań uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych zaprosili wszystkich uczniów kl. 1-8 do wspólnej zabawy przy fotobudce.

Klasa 2a wraz z wychowawcą jako przedstawiciele Naszej szkoły dołączyli do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie.

Dziękujemy Wam wszystkim za ten wspaniały czas!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Koordynator A. Kozakiewicz