Dzień Patrona szkoły w klasach 1-3.

9 lutego to ważna data dla naszej szkolnej społeczności. To Święto Patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszemu patronowi. Galowy strój uczniów i nauczycieli podkreślał rangę tego święta. Obchody Dnia Patrona Szkoły na dobre wpisały się do kalendarza naszych uroczystości, których celem jest kultywowanie tradycji szkolnych, przybliżenia i wzbogacenia wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika.

Uczniowie klasy I C w krótkiej akademii zaprosili koleżanki i kolegów na ,,Planetę Fantazję”, gdzie gwiazdki, Słońce oraz planety Układu Słonecznego przywitały pewnego szczególnego gościa. Z rakiety kosmicznej, w kłębach dymu wyszedł Mikołaj Kopernik we własnej osobie. Opowiedział dzieciom o sobie oraz dołączył do bawiących się wesoło kosmicznych przyjaciół. Nie zabrakło wierszy i piosenek związanych z kosmosem. Na koniec występów uczniowie poszczególnych klas robili sobie zdjęcia w rakiecie, z której wyszedł nasz patron. Tego dnia każda klasa zgłębiała tajemnice kosmosu oraz utrwalała wiadomości o Mikołaju Koperniku. Pani Dyrektor była pod wrażeniem talentu najmłodszych aktorów i wiedzy jaką posiadają o planetach oraz o samym Koperniku.