Dzień Pizzy w klasie 1c

9 lutego w naszej szkole uczniowie z klasy Ic obchodzili święto pizzy. Na  całym świecie święto to przypada na dzień 9 lutego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie powstał pierwszy placek zwany pizzą, w który dzień tygodnia na świecie oraz który kraj zjada najwięcej pizzy jak również, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest Margherita.

Swoją nazwę zawdzięcza ona królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. W drugiej części dnia klasa wybrała się do pizzeri gdzie podano nam wielkie gorące i przepyszne pizze. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na ten dzień w kolejnych latach!