Festiwal Literatury fantastycznej w Tamie.

23 września 2022r. uczniowie z klasy 8c zostali zaproszeni na „Festiwal Literatury Fantastycznej”w Brzegu Dolnym. Odbył się on w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej „Tama”.

Ósmoklasistom przypadło spotkanie z autorem- Mateuszem Rogalskim. Jest on doświadczonym menadżerem, zagorzałym graczem RPG i bywalcem konwentów. Zaproszeni byli także uczniowie z ZSP-2 i ZSP-3. Festiwal trwał od 10:00 do 17:00, my byliśmy na nim przez godzinę.

Przed wyjściem ze szkoły do biblioteki „Tama” p. bibliotekarka Zofia Kuczyńska wyświetliła całej klasie prezentacje multimedialną o literaturze fantastycznej, przeczytaliśmy krótki fragment powieści M. R. M. Rogalskiego „Obrońcy AHURY”. Krytykowaliśmy krótkie zdania w powieści i nazwy postaci, które trudno było zapamiętać. Jedna z czytelniczek oczekiwała, aby w książce pojawiły się nazwy słowiańskie.

Na spotkaniu Mateusz Rogalski okazał się bardzo sympatycznym, młodym pisarzem. Powiedział nam, że słowiańskie postaci ma w swoich utworach inny autor: Franciszek Piątkowski. Pan Mateusz opracował kartę, dzięki której byliśmy w stanie stworzyć własne postaci do gry RPG. Aby to zrobić, potrzebowaliśmy specjalnych kości do gry. Mnie, jako jednej z nielicznych, udało się otrzymać jego autograf. Ostrzegam, za darmo nie oddam. Jeśli chcesz poznać twórczość Mateusza Rogalskiego, Franciszka Piątkowskiego czy też Pawła Kopijera zapoznanych pisarzy na „Festiwalu Literatury Fantastycznej”, zajrzyj na stronę na Facebooku „Samowydawcy.pl” lub przyjdź do biblioteki, gdzie są zgromadzone ich publikacje. Od autora zakupiłam jedną z książek, którą wystawił na kiermaszu: „Kwiat Datury Iskra”.

Martyna Wolska uczennica 8c w ZSP-1 w Brzegu Dolnym