Grupa uczniów z klasy 8c na Festiwalu Nauki.

24 listopada grupa uczniów z klasy 8c wzięła udział w 3 edycji Festiwalu Nauki w Szkole Podstawowej im. J. Markiewicza w Orzeszkowie. W wydarzeniu uczestniczyło wiele szkół z powiatu wołowskiego.

Celem Festiwalu jest rozwój i promocja naukowych pasji i zainteresowań uczniów, rozwój ich kreatywności, integracja społeczności szkolnych (uczniów i nauczycieli) poprzez dzielenie się wiedzą ze swoich ulubionych dziedzin. Młodzież pod opieką swoich nauczycieli przygotowuje ciekawe eksperymenty z przedmiotów przyrodniczych i prezentuje je oraz omawia przebieg zachodzących zjawisk przed uczniami szkoły, która jest gospodarzem wydarzenia.

Naszą szkołę reprezentowali : Julia Staroń, Natalia Dziedzic, Małgorzata Wielowska, Nikodem Awdziewicz, Oktawian Olcha oraz Kryspin Lorek, opiekunem tej grupy była Pani Joanna Fiałkowska.

Przygotowaliśmy cztery eksperymenty: eksplozję wulkanu, lampę lawę, wykrywanie kwasów i zasad naturalnymi wskaźnikami i hologram.

Spędziliśmy bardzo przyjemnie czas, bawiliśmy się świetnie, nawiązaliśmy nowe znajomości, nauczyliśmy się nowych rzeczy. Czekamy na następną edycję.

Uczestnicy festiwalu – uczniowie z klasy 8c