Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli i czym jest psychoterapia – na te tematy psycholog rozmawiała z dziećmi z klasy 1d i 2d.

16 lutego odbyły się w szkole zajęcia z psychologiem Sybillą Chamuczyńską z zakresu profilaktyki wychowawczej dla klasy 1d pt ,,Zawód psychologa – czyli kim jest psycholog, czym się zajmuje i kiedy mogę skorzystać z jego pomocy” oraz 23 lutego dla klasy 2d pt. ,,Słup soli – czyli co zrobić, gdy w szkole ktoś dokucza koledze” .
Psycholog w klasie 1d czytała dzieciom ,,Pierwsza dziecięca książka o terapii” 

Autorzy: Nemiroff, Marc A. Annunziata, Jane, Wydaw. „PROFI”. Książka oswaja dzieci z zawodem psychologa i w sposób przystępny opowiada na czym polega psychoterapia.
W klasie 2d psycholog przygotowała dla uczniów książkę ,,Słup soli: jak powstrzymać szkolnych dręczycieli” z Serii Bezpieczne dziecko, Autor Elżbieta Zubrzycka, Wydawca GWPKsiążka porusza temat przemocy dzieci wobec dzieci i pokazuje, jak milczenie i bierna postawa obserwatorów wspiera szkolnych dręczycieli oraz zachęca ich do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się przeciwstawić? Niewiele. A grupa? O wiele więcej, najpierw jednak musi powstać. W tym opowiadaniu chłopiec, który boi się i nie cierpi dręczenia, pod wpływem swojego brata, zaczyna działać…

Sybilla Chamuczyńska – psycholog