KLASA 3B Z WIZYTĄ W KSIĘGARNI STANISŁAWY SKRZYŃSKIEJ

11 stycznia klasa 3B odwiedziła Ksiegarnię Stanisławy Skrzyńskiej. Celem wizyty było poznanie oferty księgarni oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Księgarka – pani Barbara Skrzyńska, serdecznie wszystkich przywitała i zaprosiła do zapoznania się z różnymi rodzajami książek dostępnymi na półkach. Dzieci mogły samodzielnie przeglądać książki i wybierać te, które chciałyby przeczytać.

Następnie, właścicielka opowiedziała uczniom krótką historię powstania dolnobrzeskiej księgarni i zaprezentowała ciekawie wydane książki. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka, skąd dostarczana jest do księgarni oraz na czym polega praca księgarza lub księgarki.

Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze, dzieci były zainteresowane i aktywne. Zadawały wiele pytań oraz chętnie uczestniczyły w dyskusji. Z radością przeglądały książki, gry planszowe oraz układanki. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w księgarni, która niewątpliwie zachęciła ich do sięgania po książki.

Na koniec naszej wizyty każdy otrzymał zakładkę z logo księgarni, niektórzy zakupili wybrane książeczki, inni zaś postanowili, że z rodzicami przyjdą po książkę, która ich zainteresowała.

Dolnobrzeska Księgarnia to miejsce przyjazne dla wszystkich. Dziękujemy pani Barbarze Skrzyńskiej za serdeczne przyjęcie i bardzo ciekawą lekcję biblioteczną.