Klasy 1c i 1d w Operze Wrocławskiej na „Odczarowany flet”.

We wtorek 12 marca klasa 1C i 1D wybrały się do Opery Wrocławskiej na ,,Odczarowany flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Mali melomani z otwartymi buziami słuchali i oglądali to piękne widowisko.

Zachwycała nie tylko gra aktorska, śpiew solistów, ale ogromne wrażenia robił też taniec formacji baletowej, która w różnych przebraniach uzupełniała całość spektaklu. Historia, którą dzieci oglądały to opowieść o dziewczynce Paminie, której zwaśnieni rodzice nie mogą dogadać się co do wychowywania córki. W poszukiwania dziewczynki wyrusza książę Tamino. Koniec końców Sarastro i Krolawa Nocy – rodzice Paminy znajdują nic porozumienia. Historia jest przedstawiona z perspektywy wszystkich postaci co pozwala zrozumieć dręczący ich problem. Po minach uczniów na zdjęciach widać, że wycieczka uznana została za bardzo udaną.