Konkurs na święto Patrona Szkoły

Kopernik Mikołaj, Copernicus ( ) wybitny polski astronom, matematyk, lekarz, prawnik, tłumacz poezji włoskiej i ekonomista, pochodził z rodziny wywodzącej się. z mieszczan krakowskich. Urodzony. w Toruniu studiował w Krakowie. ( ), natępnie w Bolonii, Padwiei Ferrarze, gdzie w 1503 doktoryzował się z prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski zamieszkał w Lidzbarku. Warmińskim jako lekarz i sekretarz swojego wuja, Łukasza Watzenrode, biskupa warmińskiego.

Dnia 19 lutego przypada ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY.  Z tej okazji zachęcamy uczniów klas IV-VIII naszej szkoły do udziału w konkursie : „NAJLEPSZA NOTATKA O MIKOŁAJU KOPERNIKU!”

Celem konkursu jest:

• poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego
  • popularyzowanie i kształtowanie umiejętności pisania nowatorskich notatek z pomysłem,
  • pomysłowość, kreatywne myślenie.

• Konkurs skierowany jest dla uczniów z klas  IV –VIII

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Brzegu Dolnym.

• Warunkiem udziału w konkursie jest grupowe bądź samodzielne wykonanie i przesłanie notatki w dowolnej formie np. mapa myśli, plakat, komiks, historyjka obrazkowa, dokument tekstowy, rysunek w programie Paint itp. w terminie  do 18 lutego 2021r.
  • Prace mogą być wysłane w formie skanu, zdjęcia pracy, dokumentu tekstowego itd.
  • W konkursie mogą wziąć udział prace dotąd niepublikowane, będące oryginalnymi pracami autora.
  • Interpretacja tematu jest dowolna. Organizator nie stawia żadnych dodatkowych ograniczeń.
  • Prace mogą ukazywać sceny i sytuacje tylko prawdziwe z życia Mikołaja Kopernika.

Prace należy wysłać e-mailem do wychowawcy klasy. Wychowawca przesyła prace na adres mailowy organizatorów konkursu wraz z informacją: imię i nazwisko autora, wiek, klasa.

Organizatorzy powołają jury i dokonają wyboru laureatów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły i na Facebooku. Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie szkoły i szkolnym profilu Facebook.

Czekamy na Wasze niebanalne i oryginalne prace!

Zapraszamy do udziału  w konkursie!

Agnieszka Sadowska a.sadowska@brzegdolny.edu.pl

Patrycja Sadowska p.sadowska@brzegdolny.edu.pl