Magiczny Globus

W ramach obchodu Roku Kopernikowskiego uczniowie z klas 1 – 3 uczestniczyli w seansie filmowym, który odbył się  w specjalnym kinie sferycznym w kształcie kopuły, ustawionym w sali gimnastycznej.  Film pt. „Magiczny globus” to pełnometrażowa i animowana fabuła, wyprodukowana w technologii fulldome 8K, przeznaczona na ekrany sferyczne.

Zawarte w nim wartości edukacyjne, piękna muzyka i oryginalna, angażująca historia oraz wspaniała grafika wciągnęła uczniów w swój świat. Film opowiadał o porach roku, Słońcu, Ziemi oraz Mii (głównej bohaterce). Daje odpowiedź jaki wpływ ma obieg Ziemi wokół Słońca i co może zniweczyć naturalny cykl ruchu Ziemi oraz jakie mogą być tego konsekwencje. Tematyka poruszona w animacji, zainteresowała nasze dzieci – swoją jasną strukturą, podzieloną na łatwo przyswajalne fragmenty. Dzięki temu, dzieci mogły w łatwy sposób usystematyzować posiadaną wiedzę o , a także dowiedzieć się nowych informacji.