Narodowe czytanie 2021

W naszej szkole w X edycję Narodowego Czytania zaangażowani byli uczniowie z klas 8. Nauczycielki polonistki, panie Anna Szumilas, Jolanta Stadnik i Gabriela Staroń wraz z bibliotekarką Zofią Kuczyńską przeprowadziły zajęcia czytelnicze.

W bibliotece szkolnej odczytano fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność pani Dulskiej”, zaprezentowano sceny adaptacji teatralnych na ekranie, omówiono czas i realia epoki w której powstała książka.
Warto nadmienić, że w tym roku przypada setna rocznica śmierci autorki tegorocznej lektury Narodowego Czytania.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w szkolny projekt i akcję pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. Szczególnie dziękuję Agacie Andrzejczak, Alicji Woś i Hannie Luchowskiej. Dziewczęta odczytały Scenę III z Aktu I, również 4 września br. w bibliotece Tama. W Miejskiej i Gminnej  Bibliotece Tama za przygotowanie Narodowego Czytania odpowiedzialna była pani Aleksandra Kmicińska.
Przygotowano piękne okolicznościowe kotyliony, zakładki do książek, przygotowano okolicznościową wystawę. Zaproszono grupę teatralną z Wrocławia, która bardzo profesjonalnie odegrała fragment sztuki.
Do czytania lektury zaproszono dorosłych oraz nasze uczennice z klas 8.
To był piękny dzień promocji czytelnictwa w całej Polsce.
Atrakcją dla uczniów była możliwość przybicia w książce lub w zeszycie okolicznościowego stempla.
Ten stempel został przysłany do szkoły z kancelarii Prezydenckiej.

Zofia Kuczyńska-nauczyciel bibliotekarz