Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego!

14 marca odbyło się zebranie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w sprawie organizacji w naszej szkole pierwszego Dnia Wiosny (21 marca – poniedziałek).

Samorząd ustalił następujące działania:  – wszyscy uczniowie w tym dniu przychodzą do szkoły w kolorowych wiosennych przebraniach ( peruki, okulary przeciwsłoneczne, fantazyjne nakrycia głowy itp.)  – ubieramy także tego dnia dwie odmienne skarpetki solidaryzując się z osobami chorymi na zespół Downa- wybrani uczniowie w każdej klasie mogą w tym dniu poprowadzić jedną  lekcję po wcześniejszym uzgodnieniu tego z nauczycielem danego przedmiotu – o godzinie 12.00 wszyscy uczniowie schodzą pod opieką nauczycieli na szkolne boisko, gdzie zostanie wykonany przez nich taniec „belgijka” (prosimy nauczycieli wf-u o przygotowanie głośnika, z którego popłynie muzyka do „belgijki”)- do wspólnej zabawy zachęcamy także nauczycieli i liczymy, że w tym radosnym dniu zaskoczą nas ” zabawnymi kreacjami”- przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na krótko (od 9.00 do 11.50) „przejmą władzę” w szkole wcielając się w rolę: dyrekcji, pań sekretarek, pani kierownik gospodarczej i pani woźnej- wtorek 22 marca ogłaszamy „Dniem bez plecaka”, w tym dniu zamieniamy plecaki  na inne ciekawe opakowania dla  książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

Liczymy na waszą kreatywność i zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂