Podróż do Krainy Wygasłych Wulkanów

W dniach 18 – 19 kwietnia uczniowie z klasy 3 d wraz z panią Anią i panią Krysią spędzili dwa dni w tej niezwykłej krainie. Na warsztatach z panią Moniką poznaliśmy budowę wulkanu, to jak powstaje i sami przeprowadzaliśmy eksperymenty. A później już w terenie odwiedziliśmy taki wygasły wulkan pod nazwą Małe Organy Myśliborskie, nawet wspinaliśmy się na niego.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Klinikę dla Zwierząt, dowiedzieliśmy się jak pomagać zwierzętom.  Zaraz potem wyruszyliśmy się do Wąwozu Myśliborskiego ścieżką dydaktyczną wraz z panem Tomaszem – przyrodnikiem i ekologiem, który opowiadał nam wiele ciekawych historii związanych z wąwozem i przyrodą. To była fantastyczna dawka wiedzy z zakresu geologii, geografii, botaniki i zoologii. My się naprawdę dużo dowiedzieliśmy. Jeśli nie wiecie jak wygląda „Jeleni Język” i dlaczego w tym miejscu utworzono rezerwat przyrody… to powinniście tu przyjechać. Albo jeśli chcecie dodatkowo dowiedzieć się gdzie elfy jedzą jabłka…

Po drodze pokonaliśmy aż 11 mostków przez rzeczkę Jawornik, wspięliśmy się na Elfie Skały i zobaczyliśmy Maczugę Olbrzyma. Nocowaliśmy w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu, na łóżkach piętrowych, co stanowiło wielką frajdę. Mogliśmy też pobawić się, pograć w piłkarzyki czy tenisa. Na posiłki chodziliśmy do położonej w pobliżu przepięknej restauracji Kaskana – która w opinii uczniów zyskała 1000 gwiazdek. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Myślibórz, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że to magiczne miejsce i będziemy za nim tęsknić.