Projekt ZWYCZAJNI-NIEZWYCZAJNI w klasie 1b

W dniach od 24 listopada do 3 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w projekcie ZWYCZAJNI-NIEZWYCZAJNI, którego  celem było  rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

W ramach 6 godzin lekcyjnych uczniowie mieli okazję poznać różne rodzaje  niepełnosprawności m.in. niepełnosprawność wzrokową, słuchową, ruchową, intelektualną . Wszystkim rodzajom niepełnosprawności towarzyszyli mali bohaterowie opowiadań z  książki Agnieszki Kossowskiej „Duże sprawy w małych głowach”. Ponadto uczniowie próbowali czytać pismo punktowe Brajla, nauczyli się pięciu magicznych słów w języku migowym, dowiedzieli się w jaki sposób działa budzik i dzwonek do drzwi osób głuchych, a udział w zabawach i eksperymentach pozwolił im zrozumieć jak trudno jest funkcjonować będąc osobą niepełnosprawną. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze dzieci będą podchodziły do osób niepełnosprawnych z szacunkiem i pomocną ręką, a żadna osoba niepełnosprawna nie będzie czuła się samotna.

IMG_20211203_080549

Zdjęcie 1 z 27