Skarb i ceramika pradziejowa w Środzie Śląskiej

Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej to nie tylko Skarb Średzki! W dniu 24.01.2023 uczniowie 3 d przeżyli podróż w czasie i przenosili się do prehistorii.

Tu nauczyli się własnoręcznie lepić naczynia gliniane i dowiedzieli się jak przetwarzać je w ceramikę. Dużym przeżyciem była podróż z przewodnikiem przez poszczególne epoki, od kamienia aż do żelaza, możliwość pisania gęsim piórem, czy podpisanie się rysikiem na tabliczce ze skały łupkowej. W celach w więziennej wieży powiało grozą. Prawdziwe kajdany, madejowe łoże to nie żarty. A na koniec zobaczyliśmy prawdziwe skarby: kolekcja średniowiecznych monet i klejnotów monarchów czeskich. Dziewczynki odkryły starożytną bransoletkę, zupełnie jak z Pandory? Oj, szkoda nam było wracać do współczesności….