Sówki świętują Dzień Dyni.

„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”.

Tymi słowami 31 pazdziernika w grupie Sówki rozpoczęliśmy Święto Dyni ,przekazując sobie te warzywo . Z tej okazji przedszkolaki przyniosły dynie oraz ubrały się na kolor pomarańczowy . Dzieci zapoznały się z wyglądem dyni – kształtem , rozmiarem , kolorem oraz waga. Największe zainteresowanie wzbudziły te dynie o nietypowym kształcie . Sówki wspaniale bawiły się w grę memory ,za pomocą kart odnajdywały brakujące pary. Nie zabrakło tego dnia również zabaw ruchowych , z chęcią dzieci wykonywały polecenia nauczyciela naśladując go . Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczna „ pękata dynia „ z soczewicy i grochu . Ależ to było pracochłonne zadanie , ale wykonane wzorowo