SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

24 września 2021 klasę 2a odwiedził żołnierz – tato Hani, który opowiedział dzieciom czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny.

Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Uczniowie mieli okazję obejrzeć różne elementy umundurowania: beret, kapelusz, hełm, pas oraz stroje na różną pogodę.  Każdy chętny choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru oraz malował barwy maskujące na swojej twarzy.
Żołnierska wizyta była bardzo udana i ciekawa. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi.

Są już pierwsi chętni do służby wojskowej

Uczniowie klasy 2a