Światowy dzień książki dla dzieci

   Drodzy Czytelnicy, czy wiecie, że książki mają moc zmieniania ludzkiego życia, czynienia go lepszym? Książki redukują stres, poprawiają pamięć, inspirują, rozwijają wyobraźnię, poprawiają skupienie i koncentrację, poszerzają słownictwo, stymulują mózg, poszerzają światopogląd i wiedzę, uczą empatii, zwiększają zdolności analityczne i kształtują osobowość.

Z okazji święta książki  proponuję film dla wszystkich miłośników książek i tych, którzy, mam nadzieję wkrótce nimi zostaną . Film, do wyprodukowania którego, inspiracją była miłość do książek! Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa Lessmore, to krótkometrażowy film animowany, który w 2012 r. zdobył Oscara. Inspiracjami dla autorów filmu były między innymi tragiczne wydarzenia w Nowym Orleanie podczas huraganu Katrina oraz „Czarnoksiężnik z Krainy OZ”. Główny bohater pan Morris Lessmore pisze książkę na balkonie hotelu, kiedy groźna wichura dociera do miasta, porywając ze sobą bohatera oraz jego nieukończoną powieść. Tym sposobem pan Morris trafia do krainy pełnej latających książek… Zachęcam do obejrzenia! 

Ewa Matysek-Bursztynowicz – nauczyciel bibliotekarz