Szkolny etap konkursu zDolny Ślązak 2023/2024

W dniach 16 – 27 października odbyły się szkolne etapy konkursu zDolny Ślązak.

Realizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, powiatowymi ośrodkami doskonalenia i doradztwa nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkursy przedmiotowe zDolny Ślązak realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i obejmują następujące przedmioty szkolne: język polski, matematykę, historię, biologię, geografię, chemię, fizykę, język angielski oraz język niemiecki.

W naszej szkole 54 uczniów z klas VI,VII I VIII  przystąpiło do rywalizacji, wielu z nich wzięło udział w różnych przedmiotowych konkursach, co budzi szczególny podziw.

Ilość uczniów biorących udział w poszczególnych konkursach:

• Język polski – 28
  • Matematyka – 26
  • Język angielski – 20
  • Biologia – 22
  • Historia – 15
  • Geografia – 4
  • Fizyka – 2
  • Chemia -5

Był to dwutygodniowy i wyczerpujący konkursowy maraton.

Rekordzistka, uczennica klasy 7 , wzięła udział  aż w siedmiu konkursach. Troje uczniów z klasy 8 startowało w konkursach z pięciu przedmiotów.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

1. Jędrzej Babczyński – język polski, język angielski
  2. Nina Femlak – język polski, chemia
  3. Amelia Nalewajek – język polski
  4. Justyna Łucka – biologia, geografia
  5. Jakub Twaróg – biologia, matematyka, chemia
  6. Kwiatkowski Adam – historia
  7. Miłkowski Mateusz – historia
  8. Wróbel Bartosz – historia

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom ich przygotowujących za udział w konkursach i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

Dorota Szubert

szkolny koordynator konkursu