Nauczyciele, pani bibliotekarka

zapraszają do udziału w konkursie.

Szkolny Konkurs Frazeologiczny Fotograficzny – ,,Mądrej głowie dość dwie słowie” – informacje na plakacie.

Kartę z przykładowymi frazeologizmami, słowniki frazeologiczne otrzymasz w czytelni.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Szkolny Konkurs Frazeologiczny Fotograficzny Madrejgłowie dość dwie słowie", adresowany do uczniów naszej szkoły z klas 6-8. Wykonaj zdjęcie, które zilustruje wybrany przez Ciebie frazeologizm. -Format zdjęć A-5 -Termin składania zdjęć do końca kwietnia w czytelni szkolnej. Celem konkursu jest: Doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się frazeologizmami; Kształcenie poprawności językowej uczniów; Bogacenie słownictwa.”