TYDZIEŃ BIBLIOTEK W TAMIE

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 10 maja 2023 r. klasa IIIB została zaproszona do TAMY na edukacyjne warsztaty artystyczne. Prowadzili je artyści z Fundacji MY.

Biblioteka Miejska realizuje projekt pod nazwą “Ambasadorzy na start!”, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Dzieci uczestniczyły w dwóch rodzajach warsztatów: muzycznych oraz graficznych. Słuchały dźwięków, tworzyły hasła związane z biblioteką i książką oraz wspólnie z edukatorką nagrały ścieżkę dźwiękową. Na zajęciach plastycznych wykonały różnorodne projekty liter, poznały wiele technik, którymi posługują się graficy. Ich prace przybrały formy od płaskiej po przestrzenną. Powstały niesamowite maski i strój, które dopełniły wystawę znajdującą się w bibliotece.

Cała twórczość uczniów zostanie zaprezentowana podczas Dni Brzegu Dolnego, które odbędą się 3 czerwca 2023 r.

Były to kolejne zajęcia klasy IIIB w tym miejscu. Dostarczyły one dzieciom wiele pozytywnych wrażeń, rozbudziły kreatywność, a przede wszystkim pozwoliły uczyć się inaczej i tworzyć wielozmysłowo. Był także czas na rozmowę z bibliotekarzami i czas na wypożyczenie ciekawej książki.

Biblioteka Miejska TAMA to miejsce, gdzie każde zajęcia edukacyjne dla dzieci są wspaniałą przygodą. Zobaczcie sami…