Tydzień Głośnego Czytania

W dniach 30.09. do 04.10.  odbył się w klasach edukacji wczesnoszkolnej Tydzień Głośnego Czytania.

Uczniowie z klas trzecich po wyborze tekstów, pilnym ćwiczeniu techniki czytania udali się do  wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej.  Spotkania odbyły się pod „czujnym uchem ” pani logopedy K. Martyniuk i nauczyciela bibliotekarza E. Bursztynowicz. Uczniowie czytali teksty Grzegorza Kasdepke- „Bon czy ton”, Waldemara Cichonia- „Cukierku, Ty łobuzie!’, Rene Goscinnego & Jeana-Jacquesa Sempe – „Nowe przygody Mikołajka” oraz Agaty Włodarczyk- „Psygoda na czterech łapach” .Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Czytanie przez starszych kolegów i koleżanki przyjęte  często z niedowierzaniem  było dla nich miłą odmianą. Żywo uczestniczyli w zajęciach, pytali, byli zainteresowani czytanymi książkami.

Organizator Tygodnia: nauczyciel-bibliotekarz E. Bursztynowicz