Warsztaty ceramiczne w Bolesławcu klas 1 c i 1 d

Uczniowie klas 1 c i 1 d odwiedzili Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Jest to wyjątkowe miejsce, które przenosi odwiedzających w świat fascynującej historii, tradycji i sztuki ceramiki, charakterystycznej dla tego regionu oraz znane na całym świecie.

Miejsce to zlokalizowane jest w sercu Bolesławca i stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników rękodzieła i kultury. Dzieci poznały tam historię produkcji ceramiki, zobaczyły niezwykłe eksponaty, które odzwierciedlają mistrzostwo rzemieślników. Zwiedzając w przewodniczką linię produkcyjną fabryki, obserwowały cały proces tworzenia naczyń z glinki, wyciskania, suszenia a następnie ręcznego malowania, szkliwienia i wypalania. Największą atrakcją była żywa lekcja lokalnej historii, w trakcie której dzieci własnoręcznie  dekorowały własne miseczki, posługując się poznaną tradycyjną bolesławiecką metodą stempelkową. Powstały unikatowe dzieła. Zdobienie naczyń było niesamowitym doświadczeniem, a pamiątkowe wyroby będą przypominać o tym niezwykłym miejscu. Kto wie, może jeszcze tam wrócimy…