Wiosna… ach to Ty!!!

   21 marca przedszkolaki z grupy Myszki ubrane na zielono powitały Wiosnę. Wszyscy w radosnych nastrojach brali udział w przygotowanych z tej okazji zajęciach.

Na początku dzieci wysłuchały wiersza pt. ” Pożegnanie Marzanny” i odpowiedziały na pytanie: kim była owa Marzanna. Następnie wykorzystując kolorowe liczmany w kształcie tulipanów i motyli – nieodzownych atrybutów Wiosny tworzyły zbiory, przeliczały i określał ich wielkość. W zabawach ruchowych przy pomocy emblematów: motyla, żaby i bociana wcieliły się w mieszkańców wiosennej łąki oraz wykonały improwizację ruchową do utworu A. Vivaldiego pt. ” Cztery pory roku ” – Wiosna wykorzystując kolorowe wstążki. Na koniec uzbrojeni w kwiaty wybraliśmy się na spacer aby skutecznie przegonić Zimę.

Wychowawczynie grupy Myszki