Wycieczka klasy 2b i 2c do HYDROPOLIS – CENTRUM WODY.

Wrocławskie Hydropolis to cel wizyty uczniów klas 2b i 2c. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Centrum wody to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Z wielką ciekawością i zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który oprowadzał nas po wystawie. Mieliśmy okazję obejrzeć film o pochodzeniu wody w niezwykłej sali kinowej, wypróbować funkcjonowanie niektórych eksponatów oraz doświadczyć repliki łodzi podwodnej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. W harmonogramie wycieczki nie zabrakło również wizyty w strefie relaksu. Uczniowie cieszyli się, że Światowy Dzień Wody, który przypada 22.03.2023r. mogli spędzić właśnie w tym miejscu.