Wycieczka klasy 6a w rejony Gór Sowich

17 maja klasa 6a udała się na wycieczkę w rejony Gór Sowich. Zwiedzanie zaczęliśmy od Sztolni Walimskich – tajemniczego obiektu militarnego z czasów II wojny światowej. Następnie dotarliśmy do Zamku Grodno znajdującego się w Zagórzu Śląskim.

Początki średniowiecznej warowni sięgają czasów Piastów Śląskich, o czym mogliśmy się przekonać oglądając wnętrza zamku i słuchając opowieści przewodnika. Naszą uwagę przykuło także wejście na dziedziniec oraz budynek bramny pochodzący z 1570 r. dzięki unikatowej elewacji wykonanej techniką sgraffito niezwykle popularnej w renesansie. Kolejnym punktem wycieczki był spacer malowniczym szlakiem wzdłuż Jeziora Bystrzyckiego w kierunku zapory wodnej. W ramach dodatkowej atrakcji przeszliśmy najdłuższą w Polsce kładkę usytuowaną na jeziorze. Ponadto chwile spędzone w „Akwarium” umożliwiły obejrzenie ryb słodkowodnych oraz geologicznych okazów w postaci odłamków skalnych pochodzących z okolic Gór Sowich.

Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zwiedzenia okolic Zagórza Śląskiego.