ZAJĘCIA W MUZEUM PRZYRODNICZYM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

31 stycznia 2023r. klasy IIA i IIIB miały okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia poświęcone były strategiom obronnym zwierząt, których celem było zapoznanie uczniów z różnorodnymi sposobami, jakimi zwierzęta chronią się przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami.

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły i usłyszały o różnych formach obrony, takich jak: ucieczka, kamuflaż, zmiana barw i kształtów ciała, dźwięki ostrzegawcze, ukrywanie się w stadzie, wielkość itp.

Zwiedzając wystawy w muzeum dzieci zobaczyły eksponaty zwierząt z całego świata. Największe wrażenie wywarły na nich szkielety tych dużych, jak płetwal błękitny, czy słoń, a także te zwierzęta, które już wyginęły. Przewodnik zasygnalizował także uczniom, jakie zagrożenia dla przyrody niesie nieodpowiedzialne zachowanie człowieka.

Uczniowie byli pod wrażeniem zwierząt, które zobaczyli oraz różnorodności strategii obronnych i ich skuteczności. Po powrocie do szkoły dzieci wymieniały się swoimi obserwacjami dotyczącymi zachowania zwierząt oraz informacjami zdobytymi podczas zajęć. Następnie wykonały wspólną pracę z pobytu w Muzeum Przyrodniczym, którą zaprezentowały na korytarzu szkolnym.