Zajęcia z psycholożką w klasie 1 a

W poniedziałek 23.05.2022 uczniowie klasy 1 a  poruszali temat dobrego zachowania oraz przemocy wśród dzieci na zajęciach z psycholożką Sybillą Chamuczyńską. 

Na zajęciach uczniowie byli bardzo aktywni i dowiedzieli się: czym jest zachowanie oraz jak nasze zachowanie może wpływać na innych ludzi. Uczniowie zastanawiali się nad tym, które zachowania są dobre, a które niewłaściwe. Materiał prezentowany na zajęciach zachęcał również do używania zwrotów grzecznościowych: przepraszam, dziękuję, pomogę, dzień dobry. Uczniowie zdobyli również informacje na temat tego, co mogą zrobić jeśli koledze/koleżance dzieje się krzywda. Zostali również zachęceni, aby o swoich problemach rozmawiać z kimś dorosłym (nauczyciel, rodzic, pedagog).

Materiał wykorzystany do zajęć został przygotowany w ramach kampanii Przemoc boli

Sybilla Chamuczyńska – psycholog