Zapraszam rodziców i nastolatków do obejrzenia filmu o wpływie mediów społecznościowych pt. DYLEMAT SPOŁECZNY

Film dokumentalny DYLEMAT SPOŁECZNY 13+ Netflix

Tweetujemy, lubimy, udostępniamy… Ale jakie zagrożenia niesie ze sobą nasza zależność od mediów społecznościowych, które coraz częściej są dla nas główną metodą kontaktu ze światem? Eksperci z Doliny Krzemowej ujawniają prawdę, która znajduje się po drugiej stronie ekranu, i wyjaśniają, w jaki sposób media społecznościowe zmieniają oblicze naszej cywilizacji.

Do pracy nad filmem zaangażowani zostali eksperci z wysokiej półki, między innymi Tristan Harris (były etyk projektowy Google’a), Aza Raskin (jeden z założycieli Mozilla Labs) i Shoshanna Zuboff (profesorka Harvardu zajmująca się m.in psychologią technologii). Posługując się własnymi doświadczeniami i wynikami badań metodycznie kreślą przed nami obraz świata, w którym z powodu mediów społecznościowych jesteśmy coraz bardziej smutni, zagubieni, niepewni samych siebie i poróżnieni. Niby wiedzieliśmy to wszystko już wcześniej, ale film raz po raz podrzuca nam obrazowe porównania lub ciekawe statystyki, które w zaskakują i szokują.

Ten film obejrzysz w serwisie Netflix

Rodzicu – koniecznie obejrzyj ,,Dylemat społeczny” razem ze swoim nastolatkiem!

reżyseria Jeff Orlowski – reżyser nagrodzonego Emmy dokumentu „Ścigając arktyczny lód ”.

scenariusz Davis Coombe / Vickie Curtis

gatunek Dokumentalny

produkcja USA