Zestawy udrażniające drogi oddechowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brzegu Dolnym został wyposażony w dwa profesjonalne zestawy udrażniające drogi oddechowe dla osób, które się krztuszą lub dławią.

Jest to bezpieczne urządzenie, żaden element nie jest wprowadzany do organizmu. Nie powoduje urazów. Urządzenie do udrażniania dróg oddechowych jest szybkie i łatwe w użyciu. Natychmiast usuwa przeszkodę z dróg oddechowych.

Dzięki pomocy Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotycznej „Cichociemni” zostały wybrane aparaty z najlepszymi parametrami LifeVac. Harcerze też przeszkolą nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły z obsługi urządzenia, a uczniowie na zajęciach z wychowawcą obejrzą film instruktażowy.

Zestawy zostaną umieszczone w ogólnodostępnych miejscach, po jednym w każdym budynku.