Zielona szkoła klas 3a i 3c

W dniach 19 -25.04.2022 r. uczniowie klasy 3 a i 3 c z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego Nr 1 w Brzegu Dolnym wraz z opiekunami wyjechali na „Zieloną Szkołę” do Dusznik-Zdroju. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenie umiejętności życia w grupie, kształcenie postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu.

Podczas pobytu na „Zielonej Szkole”, wspierali nas instruktorzy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zajęć oraz bezpieczeństwem ich uczestników.

Uczniowie brali udział w:

– pieszej wycieczce do schroniska turystycznego „Pod Muflonem”. Obserwowali pasmo Gór Bystrzyckich a na szlaku turystycznym mieli okazję zobaczyć zmiany zachodzące w przyrodzie; – wycieczce do Muzeum Papiernictwa. Podziwiali architekturę młyna papierniczego, poznali historię papieru oraz metody czerpalniczej; – wycieczce autokarowej do Kudowy Zdroju. Tam zwiedzali EkoCentrum Parku Narodowego Gór Stołowych, w którym poznali lokalne legendy oraz faunę i florę regionu; – wycieczce na Szlak Ginących Zawodów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach garncarskich oraz toczyły gliniane wazoniki. W mini ZOO zobaczyły wiele ciekawych zwierząt; – podczas spaceru po parku zdrojowym w Dusznikach Zdroju zobaczyli najwyższą w Polsce fontannę, sanatorium Jan Kazimierz, zwiedzili Dworek Chopina, kalendarz kwietny, Pijalnię Wody Mineralnej.

Podczas warsztatów plastycznych wykonali drewniane zakładki do książki metodą decoupage oraz breloczki z kolorowych koralików. Przez cały pobyt prowadzili pamiętnik, w którym zapisywali wrażenia z każdego dnia. W wolnym czasie nie zabrakło gier i zabaw stolikowych oraz rozgrywek w piłkarzyki, tenis stołowy i cymbergaja. Odbyły się zawody sportowe, w których uczniowie wykazali się sprytem, szybkością i zwinnością.

Codziennie zmagały się z utrzymaniem porządku, biorąc udział w konkursie czystości.

Wieczorami dzieci śpiewały wybrane przez siebie piosenki, naśladowały układy choreograficzne „Just Dance” do muzyki, oglądały prelekcję filmu Niania McPhee oraz wspólnie przeżywaliśmy finał The Voice Kids.

Czas spędzony na zielonej szkole na pewno utkwi na długo w pamięci dzieci. Uczniowie obu klas świetnie porozumiewali się, wspierali, dbali o siebie oraz współpracowali, podejmowali różne działania, razem bawili się i pomagali sobie wzajemnie. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności.

Wychowawcy: Elżbieta Kubasik i Agnieszka Chrabąszcz wraz z uczniami klas 3a i 3c