2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Dzień 2 kwietnia został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak co roku nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej wiedzę o autyzmie. Niestety uczniowie nie wypuścili niebieskich balonów do nieba, nie przemaszerowali w niebieskim pochodzie po ulicach miasta, nie skosztowali pysznych wypieków z niebieskiego kiermaszu…Swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu społeczność naszej szkoły wyraziła tak jak pozwala nam obecna rzeczywistość czyli zdalnie. Zdalnie ale nie mniej chętnie, uczniowie klas 4-8 w dniach 22-31 marca uczestniczyli w zajęciach wychowawczych, na których oglądali przygotowaną przez pedagogów specjalnych prezentację multimedialną o autyzmie. Swoją wiedzę dotyczącą zaburzenia autyzmu mogli sprawdzić rozwiązując Test wiedzy o spektrum autyzmu na platformie Kahoot!

Młodsi uczniowie z klas 1-3  za pośrednictwem platformy Genially  mogli obejrzeć i posłuchać czym jest autyzm. Zapoznali się z symptomami oraz poznali trudności osób z autyzmem w codziennym życiu. Swoją wiedzę na temat autyzmu mogli sprawdzić w teście prawda-fałsz.

Nie zabrakło również prac plastycznych – uczniowie klasy 2c wykonali niebieskie serduszka dla autyzmu, a uczennice  Aleksandra  Sawczuk z 2c i Martyna Trojanowska z 1b wykonały  plakaty o autyzmie. Klasa 1a wspólnie wykonała plakat w aplikacji Jamboard.

W tym roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada w Wielki Piątek, dzień wolny od zajęć szkolnych. Zachęcamy Was abyście nie zapominali o tym ważnym wydarzeniu i dołączyli do ogólnopolskiej akcji podświetlenia domu/okna na niebiesko, zaakcentowania tym kolorem swojego ubioru. Zapraszamy również chętnych uczniów i ich rodziców do sprawdzenia swojej wiedzy o autyzmie w grze opracowanej przez naszych pedagogów specjalnych na Kahoot. Pamiętajmy, że nasza większa wiedza to lepsze funkcjonowanie uczniów z autyzmem!

Link do gry „Test wiedzy o spektrum autyzmu”

Zespół pedagogów specjalnych

Zespół promocji zdrowia